Address
304 North Cardinal
St. Dorchester Center, MA 02124
Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM
Address
304 North Cardinal
St. Dorchester Center, MA 02124
Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM












Price range: €17.86 through €17.88
















| Weight | 0.175 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 8 × 4 in |
| Brand Name | rollstimi |
| Band Material Type | Silicone |
| Case Material | Alloy |
| High-concerned chemical | None |
| Wireless | N |
| Movement | Digital |
| Clasp Type | Hook Buckle |
| Display Type | Touch Screen |
| Battery Included | Yes |
| Style | SPORT |
| Voltage | <36V |
| Origin | Mainland China |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Band Length | 26 |
| Dial Diameter | 52 |
| Model Number | QW88 |
| Case Shape | Rectangle |
| Feature | Stop Watch, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Water-Resistance, Alarm |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Case Thickness | 12.5 |
| Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.