Address
304 North Cardinal
St. Dorchester Center, MA 02124
Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM
Address
304 North Cardinal
St. Dorchester Center, MA 02124
Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM












Price range: €3.57 through €10.56













| Weight | 0.070 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 10 × 1 in |
| Brand Name | RUNERR |
| Band Material Type | Alloy |
| Display Type | Arabic Numeral Markers |
| High-concerned chemical | None |
| Feature | None |
| Movement origin | CN (Origin) |
| Band Length | 30 |
| Style | Fashion & Casual |
| Clasp Type | NONE |
| Origin | Mainland China |
| Battery Included | Yes |
| Movement | Quartz |
| Water Resistance Depth | No Waterproof |
| Case Material | Alloy |
| Case Thickness | 7 |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Band Width | 10 to 14 mm |
| Dial Diameter | 35 to 39 mm |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.