Address
304 North Cardinal
St. Dorchester Center, MA 02124
Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM
Address
304 North Cardinal
St. Dorchester Center, MA 02124
Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM












Price range: €8.29 through €8.48


































| Weight | 0.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 15 × 5 in |
| Brand Name | SANDA |
| Case Material | Plastic |
| Battery Included | Yes |
| Display Type | Digital |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Style | SPORT |
| Origin | Mainland China |
| Band Material Type | Rubber |
| High-concerned chemical | None |
| Wireless | N |
| Band Length | 26 |
| Voltage | <36V |
| Movement | Digital |
| Clasp Type | Buckle |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Acrylic |
| Feature | Luminous, Steps Tracker, Shock Resistant, Led Display, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Alarm, Week Display |
| Model Number | 6229 |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
| Case Thickness | 16 |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Band Width | 27 |
| Dial Diameter | 55 |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.